AZS Silesia Rebels

Rok założenia: 2006

O DRUŻYNIE W SKRÓCIE ...

 

PODSTAWOWE Informacje

Silesia Rebels kontynuuje tradycje futbolowe zapoczątkowane w Katowicach przez założoną w 2006 roku drużynę AZS Silesia Miners.

W styczniu 2012 roku dwie śląskie drużyny futbolu amerykańskiego – AZS Silesia Miners z Katowic oraz Warriors Zabrze, zdecydowały o połączeniu sił i utworzeniu nowej siły futbolowej na Śląsku – AZS Silesia Rebels.

AZS Silesia Rebels  swój debiutancki sezon w Toplidze PLFA zakończyli sukcesem, jakim było wejście do półfinałów, w których ulegli obecnemu Mistrzowi Polski, drużynie Gdynia Seahawks. Ostatecznie drużyna zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach. Kolejny sezon w Toplidze Rebelianci zakończyli na szóstym miejscu.

Na przełomie 2013 i 2014 roku drużyna relegowała do najniższej klasy rozgrywkowej - PLFA2. Po odbudowaniu pod wodzą trenera Jakuba Samela wygrała wszystkie mecze rundy zasadniczej i pozostała niepokonana do końca sezonu. W finale pokonała drużynę Seahawks Sopot, pieczętując tym samym perfekcyjny sezon i awans do PLFA1.

W sezonie 2015 drużyna przystąpiła do rozgrywek PLFA1 i zakończyła je na 3 miejscu w grupie Południowej.

W sezonie 2016, już jako Silesia Rebels będzie walczyć o skuteczny awans do Topligi.

Partnerami drużyny są:

MAD MICK
Katowice - oficjalny profil miasta
Stadion Śląski
Śląskietv
Dream Graphics
360 Creative

 

 

Barwy: Czarny, Biały

Stadion domowy: 

Stadion Śląski 

Liczba zawodników: 60

Liczba sekcji: 2 (Zespół A, Juniorzy)

Sukcesy: Wice Mistrzostwo Polski w 2007, Mistrz Polski 2009, Awans do Topligi w 2011, 2012 - Awans do fazy play-off i IV miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej PLFA, Mistrz PLFA2 2014.

 

Drużyna AZS Silesia Rebels

 

Kibice Rebels